Sisley Logo

Sisley Logo

Sisley, 1972 yılında Roland de Saint-Vincent ve Jean-François Laporte tarafından parfüm şirketi olarak kurulmuş bir Fransız kozmetik şirketidir. 1976’da kimyager Egmont Desperrois’i makyaj, cilt ve vücut bakımı için yenilikçi bitkisel ilaçlar geliştirmek üzere getiren Hubert d’Ornano tarafından satın alındı. Yavaş yavaş ürün çeşitleri arttı ve sadece parfümleri değil, yeni nesil güzellik preparatlarını da içeriyordu.

Anlam ve tarih

Kozmetik markası hemen kişisel bir işaret aldı çünkü her şişe, tüp ve şişe orijinal bir etiket gerektiriyordu. Sisley ticari markasının yalnızca bir logosu vardır ve yıllar içinde değişmemiştir.

Fransız şirketin en önemli sembolizmi, adı ile konumunun bir göstergesidir. Yani bu klasik bir versiyon: «Sisley Paris». Kelimeler iki katman halinde düzenlenmiştir: Logonun ilk kısmı geniş, harfler arası boşluklu, ikincisi küçük ve ince karakterli. Arka plan, sınırları olmayan normal beyazdır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Sisley Amblem

Yazıt, Sans Serif kategorisinden bir yazı tipinde yapılmıştır, bu nedenle karakterler pürüzsüzdür, sans serif. «Y» harfinin altında dikdörtgen bir boşluk var. «İ» nin üstündeki nokta da bir dikdörtgendir. Amblemin rengi siyah ve beyazdır.