Skrillex Logo

Skrillex Logo

Skrillex, 1988’de Los Angeles’ta doğan besteci, DJ, yapımcı ve müzisyen Sonny John Moore’un takma adıdır. 2007’de solo kariyerine başladı ve 2008’de modern sahne takma adını aldı. Ondan önce buna Twipz deniyordu.

Anlam ve tarih

Skrillex Logo Tarih

2010’dan beri Skrillex’in kendi logosu vardır. Açıkçası, görünüşü ilk albümü My Name is Skrillex EP’nin çıkışıyla ilişkili. Takma ismin ilginç bir şekilde oynandığı stilize yazıt ilk olarak medya ve bazı hayranlar tarafından eleştirildi. Ancak Sonny John Moore bunu değiştirmedi ve birkaç yıl sonra bu marka, dans müziği dünyasında bir kült haline geldi.

Amblem

Skrillex Amblem

Logonun iki versiyonu vardır. İlki — tamamlandı — «SKRILLEX» kelimesini içerir. İkincisi — kısaltılmış — üç kırmızı şeritten oluşur. Aslında bu, ana logonun ondan ayrılan ve bağlam dışında kullanılmaya başlanan bir parçasıdır.

Üç dikey çizgi, diğer adın ortasındaki «ILL» harfini temsil eder. «I» nin sivri bir tepeye sahip olması ve iki «L» nin keskin kısmın aşağıya doğru yönlendirilmesi dışında tamamen simetriktirler. Pürüzlü ve cüretkar harfler Skrillex felsefesini ifade eder ve müziğin asi havasına mükemmel bir şekilde uyar.

Yazı tipi ve renkler

Skrillex Logo

Sahne takma adı Sonny John Moore, Korkunç Glifler ve Güzel Karakterler Yazı Tipi ile pek çok ortak noktası olan özel bir açısal yazı tipinde yazılmıştır. Her burç kendi yolunda benzersizdir: «S» bir zikzak şimşeği andırır, «K» ve «R» aynı uzunlukta dikey ve yatay çizgilere sahip değildir, «E» nin aşırı vuruşları farklı yönlerde geniş aralıklarla yerleştirilmiştir, «X» orantısız bir haç gibi görünür. «I» ve «LL», tek sivri uçlu çizgiler şeklinde sunulan özel ilgiyi hak ediyor.

«ILL» dışında tüm harfler siyahtır — kelimenin orta kısmı kırmızıdır. Arka plan geleneksel olarak beyazdır, ancak amblemin bulunduğu yere göre değişir. Arka plan siyah ise «S», «K», «R», «E» ve «X» beyaz olabilir.