Skyrim Logo

Skyrim Logo
Skyrim Logosu PNG

Skyrim, Bethesda Softworks tarafından sunulan ve Bethesda Game Studios bilgisayar stüdyosu tarafından oluşturulan çok platformlu ve çok rollü bir video oyunudur. The Elder Scrolls adlı dizide beşinci. Özelliği açık bir dünya ve üç indirilebilir eklentidir. Oyun 2011 sonbaharında piyasaya çıktı ve hemen üç popüler platforma uyarlandı — Xbox 360, Playstation 3, Windows. 2016 yılında, yeni nesil Xbox One ve Playstation 4 için yeniden bir sürüm yayınlandı.

Anlam ve Tarihçe

Logo Skyrim
Skyrim Logosunun Hikayesi

Skyrim logosu, piyasaya sürülmesiyle aynı anda ortaya çıktı. Buna Tamriel İmparatorluğu’nun silahlı kuvvetleri olan İmparatorluk Lejyonu’nun ayırt edici işaretinin onuruna Akatosh mührü denir. Adından da anlaşılacağı gibi, mühür panteonun ana ilahına — ejderhaya aittir. Ana görevi İmparatorluğu korumanın asil görevidir. Bu nedenle, Zamanın yüce Ejderha Tanrısı olarak Akatosh, Dunmer hariç, fantezi dünyasının neredeyse tüm regalialarında şu veya bu şekilde bulunur.

Amblem

Skyrim Amblem

Orijinal Skyrim işareti, geniş kanatlı uçuşta sanatsal olarak tasarlanmış bir ejderhayı tasvir ediyor. Çizim hem dikey hem de yatay olarak neredeyse ayna gibi yapılır. Baş ve kuyruk birbirlerini dengeler, kıvrımlarda iletilen temel hatları tekrarlar.

Eşsiz amblem yenilmez bir gücü temsil eder — görüntüye rağmen güçlü ve güzel. Yazarlar, ejderhanın her bir çizgisindeki «altın bölümün» sıkı uyumunu aktarmaya çalıştılar. Efsanevi yaratıkta karakteristik sivri uçlar görülebilir: ikisi kanatların iç kısmında, aynı kafada ve biri (en geniş) kuyruğun sonunda. Bu, ejderhayı tam olarak büyülü dünya düzeninin kanonlarıyla buluştuğunda yapar.

Yazı Tipi ve Renkler

Skyrim Symbol

Logonun metin kısmı ayrı bir tarzda yapılır. Bunun için çeşitli kulaklıkların öğelerine görsel olarak benzeyen kişisel bir yazı tipi kullanıldı: Trajan, FrizQuadrata, Typo3, Sovngarde ve Medieva. «Skyrim» kelimesinde tüm harfler küçük ve ince seriflerle sağlanmıştır. Logonun renk şeması basit ve tek renkli. Çoğu zaman, kısmi gölgeli siyah, beyaz ve gri kombinasyonu içerir.