Slack Logo

Slack Logo

Slack, Skype’a mükemmel bir alternatif olarak ve hatta onun «katili» olarak konumlandırılmıştır çünkü tek başına kurumsal mesajlaşma ve e-postaların yerini alabilir. Anlık mesajlaşma sistemi, çalışma anlarını tartışmak için tüm ekibi bir araya getirmenize olanak tanır. Her konu için kendi kanalınızı oluşturabilir ve bire bir iletişim için kişisel yazışmalara gidebilirsiniz. Diğer bir artı, programın Microsoft Windows için masaüstü de dahil olmak üzere farklı işletim sistemleri için sürümlere sahip olmasıdır.

Anlam ve tarih

Slack Logo Tarih

Tiny Spec, Glitch’i yaratmamış olsaydı, en iyi iş uygulamalarından biri ortaya çıkmayabilirdi. Gelişimi sırasında, gelecekte Slack’in temeli olacak bir mesajlaşma servisi icat edildi.

Kurumsal haberci, Ağustos 2013’te piyasaya sürüldü. 18 derece döndürülmüş renkli bir hashtag içeren bir logo kullandı. Kullanıcılar şirketin kurumsal kimliğine alıştı, bu yüzden sekizli torpunun tasarımını değiştirdiğinde öfkelendiler. İnsanlar dört ördeğin yeni sembolüne, gamalı haça ve Google Fotoğraflar uygulama simgesine baktı.

2013 — 2019

Slack Logo 2013-2019

İlk amblem Slack’in kendisinden önce bile ortaya çıktı. Biri pound işareti olan iki element içeriyordu. Hashtag dört yuvarlak vuruştan oluşuyordu: kırmızı, mavi, yeşil ve turuncu. Şeritlerin üst üste geldiği yerlerde, görüntünün yarı saydam görünmesi için tamamlayıcı renkler kullanıldı. İki boyutlu olmasına rağmen derinlik kattı.

Habercinin adı oktotorp’un sağına yazılmıştır ve renkli paleti ölçülü bir gri ile dengelemiştir. Tasarımcılar, Larsseit ExtraBold yazı tipini seçti ve tüm harfleri küçük harf yaptı. Seriflerin olmaması nedeniyle, kelime küçültülmüş ölçekte bile okunması kolaydı.

2019 — günümüz

Slack Logo 2019-şimdi

Slack sahiplerinin ilk logo hakkında birkaç şikayeti vardı. İlk olarak, 11 renk içeren karmaşık paleti nedeniyle parlak bir arka planda iyi görünmüyordu. İkincisi, kafes işareti yanlış açıya yerleştirildiğinde çekiciliğini yitirdi. Üçüncüsü, şirket logonun ortak hiçbir yanı olmayan birkaç versiyonunu kullanmak zorunda kaldı. Örneğin, uygulama simgesinin bir hashtag’i eksikti.

Görsel kimliği daha tutarlı hale getirmek için, Slack yöneticileri yardım için tasarım ajansı Pentagram’a başvurdu. Görüntü değişikliğinin sorumlusu, ünlü Hillary Clinton ve Mastercard logolarının yaratıcısı Michael Bierut’du. Uzun bir yaratıcı araştırmanın ardından, farklı biçimlerle deneyler yaptıktan sonra, orijinal oktotorpu korumaya, ancak stilini değiştirmeye karar verdi. Sonuç olarak, işaret daha soyut hale geldi.

Yeni logo, çok daha az renk kullanmasına ve olağan şeffaflık etkisine sahip olmamasına rağmen orijinalin ruhunu somutlaştırıyor. Örtüşen öğelerin ortadan kalkması görüntüyü düzleştirir, ancak tasarımcılar bunu önemli bir sorun olarak görmezler. Önemli olan, artık sadece beyaza değil, herhangi bir arka plana yerleştirilebilmesidir. Başlık da değişti: programın adı siyaha döndü. Genel olarak yazı tipi öncekine benzese de, harfler yuvarlatılmış köşelerini kaybetmiştir.

Amblem

Slack Amblem

İlk Slack grafiği, kurumsal haberci konseptiyle% 100 uyumluydu. Uygulamanın düzenleyici unsuru olan hashtag ile ilişkilendirilmiş, kanal isimlerinin önünde durmuş ve mesajları hızlıca bulmak için kullanılmıştır.

Yeniden tasarımdan sonra, ikonik ızgara işareti ortadan kayboldu. Onun yerini yuvarlak kenarlı dört dikdörtgen ve dört damla şekilli figürden oluşan soyut çok bileşenli bir kompozisyon aldı.

Her daire, konuşmayı iletmek için kullanılan belirtme çizgisi adı verilen bir metin bulutunu sembolize eder. Bu, uygulamanın ana işlevine, kullanıcılar arasında bir iletişim ve etkileşim ipucuna bir referanstır. Üstelik yeni amblem serbestçe parçalara ayrılabilecek, küçültülebilecek veya büyütülebilecek şekilde tasarlandı.

Yazı tipi ve renkler

Logo Slack

Slack’in kullandığı cesur sans serif, Larsseit ailesindendir. Yeniden tasarlanan logo için, tasarımcılar harfleri hafifçe değiştirerek stilize edilmiş oktotorp’a uyarladılar.

Basitleştirilmiş palet on bir yerine dört renk içerir: kırmızı (# E01E5A), yeşil (# 2EB67D), sarı (# ECB22E) ve mavi (# 36C5F0). Gölgeler ekranda harika görünecek şekilde geliştirildi. Ayrıca amblemde iki renk daha var: yazıt için siyah ve arka plan için beyaz.