Spectrum Logo

Spectrum Logo

Spectrum (tam sürüm — Charter Spectrum), daha önce Charter Communications girişimi olan ABD’li bir sağlayıcıdır. Tüketicilere ve işletmelere çeşitli kablosuz ve sabit telefon hizmetleri sağlar. İnternet bağlantısı ve kablolu TV’den de sorumludur. Şirket resmi olarak 1999 yazında kuruldu, ancak bugünkü adını 2013 sonbaharında aldı. Firmanın genel merkezi Connecticut, Stamford’da (ABD) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Spectrum Logo Tarih

Spectrum’un ortaya çıkması için resmi tarih 90’ların sonu olarak kabul edilmekle birlikte, bu proje çok daha erken ortaya çıktı — 1995’te. O yıl, Time Warner Cable ilk olarak Road Runner’ı piyasaya sürdü. Ardından firma, bir yasal formdan diğerine geçen bir dizi isim aldı. Böylece, Southern Tier On-Line Community, LineRunner, Road Runner High Speed ​​Online’ı ziyaret etmeyi başardı.

Bunca zaman hizmet genişledi, şubeler açtı, hizmetler ekledi, geliştirildi ve teknik gelişmeleri takip etti. Ayrıca kurumsal tarzı değiştirdi — ve bazen kökten, adıyla birlikte kendi departmanına bıraktı. Sonuç olarak, 2016 yılında, şirket Bright House Networks ve Time Warner Cable ile birleşerek şu anda olduğu gibi oldu. Karışıklıktan kaçınmak için kısaltılmış bir isim seçti — Spektrum, bunu kişisel logosunun temeli olarak kullandı. Son zamanlarda yeniden markalaşması nedeniyle, hala bir bireysel işareti var.

Mevcut seçenek, çocuk hizmetlerine yapılan bazı değişiklikler dışında tek seçenektir. Yalnızca, grotesk tipte yuvarlak sembollerle yürütülen sağlayıcının adını içerir. Metne vurgu, öncelikle kullanıcılar tarafından daha hızlı hatırlanması, ikincisi kendi hizmetimizin reklamı haline gelmesi ve üçüncüsü geniş tanınırlık kazanmak için özel olarak yapılmıştır. Tüm bu görevler, telekomünikasyon hizmetinin amblemi ile mükemmel bir şekilde eşleşir.

Yazıtın sağında mavi ikizkenar üçgen vardır. Çift işlevi vardır: bir işaretçi olarak kullanılır ve bir sonraki kanala gitme seçeneğinin yanı sıra bir videoyu başlatmak için bir simge ile TV uzaktan kumandasında bir düğmeyi belirtir. Geometrik şeklin kenarlarından biri, bitişik ayak «m» nin yüksekliğine karşılık gelir. Üstelik aralarındaki boşluk harfler arasındaki boşlukla aynıdır. «S» büyük harfle yazılır, geri kalanlar küçük harfle yazılır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Logo için geliştiriciler Harabara Mais yazı tipini seçti, böylece kıvrımlı, akıcı harfler tel parçaları gibi görünüyor. Pürüzsüz, yuvarlak, sans serifler. «S» nin her iki yarısı da boyut ve konfigürasyon açısından dengelidir. «T» nin alt elemanı yoktur, çapraz çubuğun yarısı kesilmiştir (sol tarafta). Küçük harf «m», «u», «r» görsel olarak birleştirilmiştir — birbirlerinin parçaları gibi görünürler. «C» ve «e» harfleri de olabildiğince benzer yapılmıştır: aralarındaki tek fark orta çubuktadır, ancak aksi halde aynıdırlar. Bacaklar «p» ve «t» hafifçe eğik kesilir.

«Spectrum» kelimesinin paleti ölçülü, metalik gri, ki bu çok doğru, çünkü şirket tamamen teknik. Grafik kısmı gök mavisi olduğundan üçgen akılda kalıcı görünür ve uzun şirket adının yanında açıkça öne çıkar. Arka plan rengi beyazdır. Genel olarak kabul edilen kodlamaya göre, logo Sonic Silver (# 787878) ve Sea Blue (# 00629B) tonlarını kullanıyor.