Stephen Curry Logo

Stephen Curry Logo
Stephen Curry Logosu PNG

Stephen Curry, atış doğruluğu ile ünlü profesyonel bir Amerikan basketbol oyuncusu. Tam adı Wardell Stephen Curry. Golden State Warriors ekibinin bir üyesi, NBA Ligi’nin bir üyesi ve dernekteki en değerli oyuncu olarak tanındığı için kişisel bir logoya sahip.

Anlam ve Tarihçe

Logo Stephen Curry
Stephen Curry Logosunun Hikayesi

Amerika Birleşik Devletleri’nden seçkin basketbolculardan biri Mart 1988’de Ohio, Akron şehrinde doğdu. Babası, Ulusal Basketbol Birliği’nin eski temsilcisi Dell Curry’dir. Oğlunun spor coşkusu sadece ailesinde değil, aynı zamanda Davidson Wildcats’ın bir parçası olarak oynayarak kendini başarılı bir şekilde gösterdiği kolejde de kendini gösterdi. Genç bir sporcunun profesyonel kariyeri, Golden State Warriors’a üye olduğu 2009 yılında başladı.

Amblem

Stephen Curry Amblem

Basketbol oyuncusunun kişisel logosu, ad ve soyadının ilk harflerinden oluşur: “S” ve “C” harfleri Stephen Curry’den gelir. Yazma stili dinamiktir, sağda hafif bir eğim vardır. Her iki işaret de tasarımda çok benzer ve birbirini tekrarlıyor gibi görünüyor çünkü merkezi unsur “S” gölgeler nedeniyle ilginç bir şekilde yapılmış. Sonuç olarak, mektup hafif bir şeffaflık kazandı.

İşaretlerin temeli şeridin ortalama genişliğidir. “C” de, ayrılmaz bir şekilde gider ve açık kenarlı bir basketbol sepetinin benzerliğini oluşturur. Bir taraftaki harflerin uçları kesilir ve hafifçe sivridir. Geliştiricilerin fikrine göre, herhangi bir pozisyondan vurmanın doğruluğuna ve atışın kazan-kazan doğruluğuna bir ipucu olarak gözlerin kısılması etkisini (yan görünüm) yaratırlar.

“S” bir değil iki satırdan oluşur: üst kısım alttan daha kısadır ve orta genel arka plana erir gibi görünüyordu. Burada da doğruluk sembolü ve rakipsiz bir göz göstergesi yerleştirilir ve göz kapakları logoda tekrar şaşı olur.

Yazı Tipi ve Renkler

Stephen Curry Symbol

Kişisel bir işaretin yazı tipi bireyseldir ve grafik sembolizmi metinden daha fazla anımsatır. Büyük harfle yapılmış ve yaklaşık olarak yaklaşık iki harf vardır. Her ikisi de hafif sağa eğimli italik olarak yazılmıştır.

Logonun renk paletinin sabit bir spektrumu yoktur, bu nedenle farklı olabilir. Ancak daha sık etiketlerde ve baskılarda Stephen Curry logosu sarı, mavi, beyaz, kırmızı veya siyah renkte boyanır.