Stray Kids Logo

Stray Kids Logo

Stray Kids, popüler bir Güney Koreli erkek grubunun adıdır. Medya grubu JYP Entertainment tarafından kuruldu. Sonunda 2017’de kuruldu. İlk çıkışını Mart 2018’de tekli «I Am Not» ile yaptı. Çeşitli türde çalışır: K-pop, hip-hop, elektro ve J-pop.

Anlam ve tarih

Stray Kids Logo Tarih

Genç müzisyenlerin grafik görselleştirmesi için yönetim grubu başlatan televizyon programının ismini seçti. «Kayıp» veya «evden uzakta çocuklar» anlamına gelir. Varlığı sırasında, megapopular ekibin yalnızca iki marka logosu vardı.

Erkek grubu sekiz gençten oluşuyor ve logoya yansıyan kendine özgü bir tarzı var. Marka adı, geniş ve köşeli el yazısıyla yazılmış «Stray Kids» ibaresini içerir. Hayranlar için «Stay» ile bir varyant vardır ve etiket için «SKZ» için bir kısaltma vardır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Stray Kids Amblem

Logo, hızlıca elle çizen Bang Chan tarafından tasarlandı. Tam sürümde, kelimeler Xtreem’de yazılmıştır ve üst üste dizilmiştir. Benzersiz bir tarzları vardır: «t» harfi bir çarpıya benzer ve «r» harfinin üst öğesi yoktur. «S» ve «K» büyük harf, geri kalanlar küçük harftir.

İkinci seçenek, kısaltılmış ada — «SKZ» ye dayanmaktadır. Tam boyutlu bir logodan alınmış bir pasaj gibi görünüyor. Kırmızı rengin «K» kısmı, her iki tarafı bitişik harflerden oluşan siyah çizgilerle çevrelenmiş, açıkça tahmin edilmektedir.

Amblemin kurumsal rengi, kırmızı ve siyahın kombinasyonundan oluşan klasik bir «ölümcül» renktir. Tek renkli bir sürüm ve sarı «K» harfli bir sürüm de kullanılır. Kural olarak, erkek grubunun nerede performans gösterdiğine bağlıdır.