Streamlabs Logo

Streamlabs Logo

Streamlabs, canlı medya akışını gerçek zamanlı olarak desteklemek için tasarlanmış özel bir uygulamadır. Yayıncıları, gösterilerden para kazanmak, sohbeti yönetmek, paydaşlarla etkileşim kurmak ve kanalları genişletmek için izleyicilerle buluşturur. Yazılım ilk olarak 2014 yılında aynı isimdeki ekip tarafından piyasaya sürüldü. Ofisler Vancouver (Kanada) ve San Francisco’da (ABD) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Streamlabs Logo Tarih

Yazılım, kullanıcılar ve onlarla doğrudan iletişim kurmak ve bundan para kazanmak isteyenler arasındaki etkileşimle ilgili bir dizi sorunu çözmek için tasarlanmıştır. Evrensel araç, bağış toplamak için içerik sunmak amacıyla uzaktan neler olup bittiğinin canlı bir akışı olarak piyasaya sürüldü. Bütün bunlar mümkün olduğunca logoya yansıdı.

Program, izleyicilerin çoğunun dikkatini çeken en popüler web sitelerine uyarlandığı için günümüzde çeşitli platformlarda canlı etkinlikler yayınlanmaktadır. Özellikle bunlar Twitch, YouTube ve Facebook’tur. Yani Streamlabs, Open Broadcaster Software ile birleştirerek içeriği onlara dağıtır.

Çevrimiçi multimedya yayını gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Web hizmeti, Charity, Prime, Cloudbot, Mobile app, Merch, Stream Overlays, App store ve Tips gibi etkileşim için birçok araç sunar. Mümkün olan en iyi iletişim için geliştirme ekibi, widget’ları, akış katmanlarını, bir uygulama mağazasını ve daha birçok farklı ayarı kullanma yeteneği sağladı.

Listelenen tüm işlevler ve araçlar, web hizmetinin logosuna güzel bir şekilde yansıtılmıştır. Sonuçta, grafiksel olarak amblem, canlı iletişimi, para kazanma seçeneğini, hayır işlerini ve kişinin kendi yeteneklerini bir «laboratuvar» ortamında test etmeyi aktarır. Bunu yapmak için, program bir sohbet penceresi, etkinlik listeleri, akış etiketleri üzerinde etiketler sağlar.

Dahası, hizmetin, başlangıcından bu yana hiçbir zaman düzeltilmeyen ve 2014’ten beri başka bir amblemle değiştirilmeyen tek bir amblemi vardır. Bu, çevrimiçi hizmetin istikrarlı bir şekilde çalıştığını ve kullanıcılar arasında geniş bir kabul görme arzusunu gösterir. Logo, temsil ettiği programı birçok yönden tanımlayan oldukça basit ama doğrudur. Uygulama yerine bağlı olarak çeşitli renk çeşitlerinde gelir. Bazen logo, minyatür bir simge gibi kesilmiş bir biçimde kullanılır.

Logo yazı tipi ve renkleri

Akış hizmeti sembolü, bir çift grafik ve metin bölümü içeren ikili bir semboldür. Doğrudan konuşma eklemek için bir form içeren stilize bir iletişim kutusu gösterir. Altta çıkıntılı üçgen vuruşlu minyatür bir karedir. Geometrik şeklin üst kısmı kalın bir şeritle, alt kısmı ince bir şeritle belirtilmiştir. Bu, özellikle kulaklıklı bir kafa olduğu izlenimini yaratmak için kullanılır. Buna ek olarak, iyi huylu meraklı bakışlara ve geniş gözlüklere sahip gözleri var — tıpkı gerçek test laboratuvarlarında olduğu gibi.

Grafik sembolünün sağında yazılımın tam adı bulunur. Renk farklılıkları olan versiyonları olmasına rağmen, «akış» + «laboratuarlar» ın kurucu kısımları vurgulanmadan aynı tarzda yazılmıştır. Çizgi yatay olarak yerleştirilmiştir ve hafifçe yuvarlatılmış küçük harfler içerir. Yani, yazıtta köşe yoktur — sadece net düz çizgiler.

Amblemin metni Craft Rounded DemiBold yazı tipinde yapılmıştır. Bu, FontSite Inc. tarafından oluşturulan şık, tırtıklı bir yazı tipidir. Harflerin uçlarında yuvarlatmanın varlığı ve aerodinamik bir şekil ile ayırt edilir.

Kurumsal logo paleti, beyaz bir arka plan # fffffd üzerinde simsiyah # 2b3840 ve # 2b383f’nin iki tonunun kombinasyonundan oluşur. Ek olarak, koyu gri # 515e65 ve # 32c3a3 spektrumunun nane yeşili rengi de mevcuttur. Bu durumda, amblemi renklendirmek için birkaç seçenek vardır. Bu nedenle, tamamen siyah beyaz olabilir (resmi web sitesinde olduğu gibi) ve bir nane gölgesi ile desteklenebilir (programın ayrı bir tanımında olduğu gibi).