Supernatural Logo

Supernatural Logo
Supernatural Logosu PNG

Doğaüstü — Eric Kripke tarafından yaratılan korku ve korku unsurlarıyla Amerikan fantezisi. İlk olarak 2005 yılında The WB’de tanıtıldı. Her serinin süresi 35-48 dakikadır. Toplam 15 sezon çekildi. Ana karakterler Winchester kardeşler. Rolleri Jensen Ackles (Dean) ve Jared Padalecki (Sam) tarafından oynanır.

Anlam ve Tarihçe

Supernatural Logo Tarih
Supernatural Logosunun Hikayesi

Seri, ekrandan çıktıktan hemen sonra kendi ayırt edici işaretini aldı. Fantezi gibi, mistisizm ve gizem ile doyurulur. Sonuç olarak, logolar (birkaçı) doğaüstü ruhunu doğru bir şekilde iletir.

2005 yılında ortaya çıkan orijinal Supernatural amblemi, bu tür için klasik bir yazı tipine sahipti — katı ve biraz figürlü. Ad tamamen büyük harfle yazılsa da, ilk karakter diğerlerinden daha yüksek görünür. Sonraki tüm varyasyonlarda, kelime uğursuzca ve göz korkutucu görünüyor. Geliştiriciler, dikkatli bir renk seçimi ve sıra dışı görselleştirme teknikleri sayesinde bu sonuca ulaştı.

Amblem

Supernatural Amblem

Film, diğer dünyayla bağlantı kuran birçok karakter kullanıyor. Sadece logoya değil, aynı zamanda ana karakterlerin dövmelerine de yansıyan en önemli unsurlardan biri pentagramdır. Klasik anlamdan farklı olarak, biraz farklı bir anlamı vardır ve buna göre farklı bir işlevi vardır. Kahramanları kötü güçlerden koruyan kişisel bir muska gibi davranır. Böyle bir işaret, şeytanların bedenlerine sahip olmalarını önler. Oysa gizli dünyada pentagram, doğanın beş elementinin birliği fikrini ifade eder.

Bir diğer önemli unsur tek-tekli heksagramdır. Altı köşeli yıldız, 19. yüzyıl Altın Şafak Hermentik Düzeni tarafından yaratıldı. Geleneksel olarak karşıtların kombinasyonunu kişileştirir, ancak dizide Harf Adamları’nın gizli toplumunun bir işareti olarak kullanılır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Supernatural

Filmin adı büyük harfle yazılmıştır. Tüm harfler kesinlikle yüksekliktedir. Olağandışılık, formla değil, çeşitli 3D efektlerle tamamlandıkları için arka planla verilir. Aynı zamanda, işaretler sanki hiçlikten kaynaklanıyormuş gibi incedir.

Logonun renk sunumu birçok değişikliğe uğramıştır. Uğursuzluk elde etmek için geliştiriciler sürekli denemeler yapıyorlar. İkinci sezonda, üçüncü — parlak harflerde yıldırım etkisi ile, dördüncü — kırmızı kanama işaretlerinde, yedinci — siyah viskoz reçinedeki yazıtta sarı ateş sembolleri kullandılar.