Syoss Logo

Syoss Logo

Syoss, Henkel’in bir parçası olan Schwarzkopf tarafından yaklaşık on yıl önce başlatılan kozmetik ürünlerden biridir. Marka çerçevesinde saç ve saç derisi bakımına yönelik ürünler satılmaktadır. Özellikle, salon sonuçlarıyla evde kullanım için en büyük profesyonel boya çeşitlerinden birine sahiptir.

Anlam ve tarih

Logo Syoss

Syoss serisinin piyasaya sürülmesine, bireysel bir logonun ortaya çıkması eşlik etti. Güzellik ürünlerinin yüksek statüsünü göstermesi ve kusursuz bir tat göstermesi gerekiyordu. Bunu yapmak için, geliştiriciler, gereksiz hiçbir şeyin olmadığı minimalist bir versiyona karar verdiler — yalnızca ticari marka hakkında temel bilgiler. Bu genç bir marka olduğu için sadece bir logosu var.

Görsel tanımlama işareti birkaç yazıttan oluşur. En büyüğü «Syoss» dur. Logonun üst kısmında bulunur. Yatay gri çizginin altında, gruplanmış iki katmana ayrılmış «Profesyonel performans» ifadesi bulunur. Lezzet, kesik bacaklı «y» harfi ile getirilir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Syoss Amblem

Amblemde iki tür yazı tipi vardır ve her ikisi de Sans Serif kategorisine aittir — basit, pürüzsüz, kesilmiş. Logonun rengi monokromdur ve siyah (yazı) ve beyaz (arka plan) kombinasyonundan oluşur.