Tampax Logo

Tampax Logo

Tampax, 1930’da Dr. Earle Haas tarafından geliştirilmiş bir hijyen ürünüdür. Bunlar, daha önce McCann Erickson tarafından üretilen ve 1997’den beri Amerikan şirketi Procter & Gamble tarafından üretilen, biyolojik olarak parçalanabilen dişi tamponlardır.

Anlam ve tarih

Tampax Logo Tarih

Aplikatörlü hijyen ürünlerinin piyasaya sürülmesi 1931’de gerçekleşti. O zamandan beri, ticari marka logosu birkaç kez değişti. Modern versiyonunda, dünya çapında yüzden fazla ülkede zaten bilindiği için, ayrıntılarla aşırı yüklenmek yerine, okumak basit ve anlaşılırdır.

1990 — 2003

Tampax Logo 1990-2003

Büyük harflerle yapılan amblem bu döneme aittir. Bazı harfler altta birleştirme — örneğin, «A», «M» ve «X» ile «A» ile. Yani, harfler arası boşluk minimumdur ve karakterler birbirine çok yakındır.

2003 — günümüz

Tampax Logo 2003-Еџimdi

Yapılan değişiklikler logonun genel tasarımını etkilemedi: tasarımcılar tabelaların genişliğini azaltarak onu daha hafif ve daha hafif hale getirdi. Mavi renkle değiştirilen mavi renk nedeniyle ışık da eklendi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Tampax Amblem

Logonun ana ve tek unsuru «Tampax» kelimesidir. Beyaz bir arka plan üzerinde bulunur ve tüm alanı kaplar.

Marka adı serif yazı tipindedir. Yazılarında karakterlerin geri kalanından farklı olan tek tek karakterler (veya birkaçının karışımını) içerir. Özellikle yarım şaft «P» yan strok ile uca bağlanmaz, bu nedenle sivri uçlu bir kancaya benzer. Renk şeması basittir: beyaz ve maviyi içerir.