The Body Shop Logo

The Body Shop Logo

Body Shop, Brighton’da küçük bir aile şirketi olarak başlayan bir franchise şirketidir. 1976 yılında girişimci Anita Roddick tarafından kuruldu. Ürünlerinin temel çeşitleri arasında kozmetikler, parfümler, yüz ve vücut bakım ürünleri bulunmaktadır. Tüm ürünler çevre dostu hammaddelerden üretilmiştir. Marka, 2017’den beri merkezi Londra’da (İngiltere) bulunan Brezilyalı Natura şirketine aittir.

Anlam ve tarih

The Body Shop Logo Tarih

Var olduğu yıllar boyunca, Body Shop marka sembolleri birkaç güncellemeden geçti. Sonuç olarak, toplam logo sayısı üçe ulaştı. Rengin (yeşil) ve şeklin (uzun tüyler) birliğini gösterirler.

1976 — 1998

The Body Shop Logo 1976-1998

İlk sürüm, yeşil bir arka plan üzerinde grafik ve metinden oluşur. Merkezde gözyaşı şeklindeki marka adı var. Her yarı oval çizgide uzamış ve üçte gruplanmıştır. En üstte italik yazı olan «The», solda «Body», sağda «Shop», üstte ve altta yatay çizgilerle ayrılmış.

1998 — 2004

The Body Shop Logo 1998-2004

Yan etiketler, üç «kalem» arasında yukarı taşındı. Tüm öğeler açık yeşil renktedir.

2004 — günümüz

The Body Shop Logo 2004-Еџimdi

Tasarımcılar her iki tarafa iki damla çizgisi bıraktılar ve marka adını ortaya koydular. Ayrıca yeşili kararttılar ve tüylerin uçlarını birbirine bağlayarak bir halka oluşturdular.

Logo yazı tipi ve renkleri

The Body Shop Amblem

Logo sabittir çünkü tüm versiyonlar aynı ayrıntılara sahiptir: isim, açık bir daire ve damlalara veya tüylere benzeyen uzun vuruşlar.

Yazıtlar dört tip yazı tipinde yapılmıştır. İlkinde, logo italik ve gölgeli 3B tipinde, ikincisinde — serifli klasik harflerde, üçüncüsünde — pürüzsüz bir sans serifinde. Renk her yerde sabittir — çeşitli tonlarda beyaz ve yeşil.