The North Face Logo

The North Face Logo

The North Face, aktif yaşam tarzına sahip insanlar için spor malzemeleri, dağcılık malzemeleri, yürüyüş malzemeleri ve yüksek teknoloji ürünü giysiler üreten küresel bir üreticidir. 1968’de Douglas Tompkins ve Susie Tompkins Buell tarafından kuruldu. Alameda, Kaliforniya (ABD) şehrinde bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

The North Face Logo Tarih

Varlığının ilk yıllarında her koşulda ayakta kalmaya yardımcı olan markanın kendine ait logosu yoktu. Sadece birkaç yıl sonra icat edildi — 1971’de. Efsanevi tabelanın yazarı Kaliforniyalı tasarımcı David Alcorn’dur. Tüm dünyada tanınabilir hale gelen bir amblem önerdi.

Grafik ve sözlü bölümlerden oluşur. Doğal bir anıt, popüler bir turistik cazibe merkezi ve Parque Nacional de Yosemite’nin ünlü figürü olan Half Dome granit kayasına dayanmaktadır. Dev, deniz seviyesinden 8,700 fitten fazla yükseliyor ve şirketin markasıyla aynı şekle sahip.

Logo yazı tipi ve renkleri

The North Face Amblem

Logodaki yazı tipi geometrik olarak kesin, hatta basit, sans serif. Okuması çok kolaydır, bu nedenle spor malzemeleri ve giyim üreticisinin adı kolayca tanınabilir, bu da pazarlama açısından son derece önemlidir. Bu teknik sayesinde, alıcılar ürünlerin mülkiyeti hakkında hiçbir zaman soru sormazlar — bu hemen etikette görülebilir.

Grafik kısım, üç geniş eğimli çizgiden oluşur. Yarım yay şeklinde bükülmüşlerdir ve Kuzey Amerika’daki Sierra Nevada’nın orta kısmındaki en büyük doğal monolitleri temsil ederler.

Şirket, kurumsal palet olarak beyaz ve kırmızı renkleri kullanıyor. Açık kırmızı, dinamikler, enerji, aktivite, fiziksel dayanıklılık ve cesaret ile iyi ilişkilidir. Daha önce, logo beyazla birlikte siyah renkteydi ve koyu arka plan üzerinde açık harfler vardı.