Tiesto Logo

Tiësto Logo

Tiesto, Hollandalı DJ, giyim tasarımcısı, yapımcı, besteci ve Tijs Michiel Verwest’in yaratıcı takma adıdır. 1969’da Hollanda’nın Breda şehrinde doğdu. Bu, elektronik tür tarihinde en çok isimlendirilmiş olanıdır: DJ MagTop-100 derecelendirmesine göre, Tijs arka arkaya üç yıl boyunca DJ’ler arasında 1 numaraydı. 2001 yılında kendi albümü In My Memory ile çıkış yaptı. Birden fazla MTV ödülü sahibi, Grammy adaylığı. Atina Yaz Olimpiyatları’nın açılışına katıldı (2004’te).

Anlam ve tarih

Tiësto Logo Tarih

Tiesto’nun ilk grafik logosu 2004 yılında ortaya çıktı ve ikinci albüm Just Be ile ilişkilendirildi. Kişisel işaret, açık bir dairenin arka planına karşı kanatları yayılmış şarkı söyleyen bir kuşa benziyor. Daha önce, bir metin bölümü ve bir revize edilmiş versiyonu da vardı.

İlk amblem, bir kelime işareti ve DJ müziğinin özverili şarkı söylemesini ve pozitif enerjisini simgeleyen bir kuştan oluşuyor. Logonun altında ince büyük harfli sans serif Tiesto bulunur. Harfler hafifçe basıktır, ancak mükemmeldir. Alt kıvrım «s» nin kuyruğu uzundur ve «e» nin üzerinde Hollanda diline özgü iki nokta vardır.

Bu süre zarfında, sahne adının yeniden tasarlanması nedeniyle DJ’in ayırt edici işareti değişti. Harfler uzatıldı, basitleşti, genişledi. «E» nin üzerinde, Rusça «E» gibi çift noktalar belirdi. «T» şapka kısaltıldı. Arka plan aynı kalır — siyah.

Logo yazı tipi ve renkleri

Tiësto Amblem

Logoda kullanılan kuş, muhtemelen uçuş sırasında bir kırlangıçtır, çünkü silueti keskin ve zariftir ve kuyruk, küçük kafa, kısa gaga ve kanat açıklığı şeklini andırır. Yıllar içinde, marka logonun çeşitli versiyonlarına sahip oldu.

En yaygın olanı, kenarında koyu bir çizgi ve arka planda siyah bir kuş bulunan beyaz bir dairedir. Siyah ve beyazın ters çevrildiği bir ayna görüntüsü olan bir varyant da vardır. Bir diğeri — siyah bir kare içinde kırmızı (koyu kırmızı) bir kuş ve arka planda parlak bir stüdyo yansıması. Üçüncü logo, iki mavinin kombinasyonundan oluşur: cennet gibi hafif ve zengin kobalt. Ton farklılığından dolayı üç boyutlu görünüyor.

Logo Tiësto