TikTok Logo

TikTok Logo
TikTok Logosu PNG

TikTok, kısa videolar oluşturmanıza ve bunları bir tarayıcı aracılığıyla görüntülemenize olanak tanıyan bir web hizmetidir. 2016 yılında Beijing Internet teknoloji şirketi ByteDance Ltd. tarafından piyasaya sürüldü. Çin ve diğer ülkelerde en çok indirilen uygulamalardan biridir.

Anlam ve Tarihçe

TikTok Logo Tarih
TikTok Logosunun Hikayesi

Sekizinci nota TikTok logosunda tasvir edilmiştir. Sembol seçimi, medya platformunun genellikle küçük müzik videoları çekmek için kullanıldığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Desen üç rengin birleşimi nedeniyle olağandışı görünüyor: siyah, mor ve mavi. Tasarımcıların fikrine göre, siyah bir rock konseri sırasında, karanlıkta ve ışık sadece sahneye düştüğünde bir salona benziyor.

Bu durumda, amblem stereoskopik görünüyor. Birçok kişi ona 3D gözlüklerle bakmanız gerektiğini düşünüyor. Ancak bu, yanlış bir görüştür, çünkü geliştiriciler bir anaglif oluşturmak için yola çıkmadı ve resmin yatay bir şekilde değişmedi. Tek bir nota tekrarlandığında titreyen bir ses olan tremolo etkisini tasvir etmeye çalıştılar. Sonuçta, Çin’deki TikTok uygulaması Douyin olarak bilinir ve bu da kelimenin tam anlamıyla İngilizce’ye “Müzik Çalkalamak” anlamına gelir. Sonuç olarak, logo elektromanyetik dalgalar tarafından bozulmuş gibi görünür.

2016 — günümüz

TikTok Logo 2016–....

Yeni uygulamanın sembolü bir not seçti. Ancak aynı zamanda, görüntüye gözlüksüz bakarsanız, tasarımcılar 3D renklere benzer bir efekt ekledi.

2017 — 2018

TikTok Logo 2017–2018

TikTok adı, dünya çapında daha fazla marka bilinirliği için sembole eklenir. Uygulamada veya diğer reklam ürünlerinde bulunan notun logosu, marka bilinirliğini ve hatırlanabilirliğini her zaman garanti etmedi. Simgeye “TikTok” isminin eklenmesi ile kullanıcılar markayı daha iyi hatırladılar.

2018 — günümüz

TikTok Logo 2018–....

2018’de popüler Çin uygulaması Musical.ly TikTok’un bir parçası oldu. Sonra yeni bir logo tasarımı ortaya çıktı. Şimdi 3D efekti “O” harfine verilmiştir. Logonun geri kalanı değişmedi.

Amblem

TikTok Amblema

2017 yılından bu yana, logonun grafik kısmı “TikTok” yazıtıyla desteklenmiştir. İlk başta, “Tik” ve “Tok” ayrı olarak geniş bir girintiyle yazılmıştır, ancak daha sonra tek bir sözcük halinde birleştirilmiştir. Bu 2018’de oldu. Daha sonra, «o» harfi, bir not gibi morumsu-mavi anahattı göründü.

Ayrıca, tasarımcılar karakterlerin stilini biraz değiştirdi: “i” nin üzerindeki kare noktayı yuvarlak bir tanesiyle değiştirdi ve “T” ve “k” konturlarını kısalttı. Ancak temel tipografi aynı kalmıştır. Geliştiriciler iyi okunmuş bir sans-serif yazı tipine güveniyorlar, çünkü onların görüşüne göre bir marka adı için idealdir.

Elemanların düzenlenmesi düzenlenmemiştir: metin hem notun altına hem de sağına yerleştirilebilir. Buna bağlı olarak, boyutu biraz değişir. Logonun her iki kısmı da yatay düzlemde olduğunda, “TikTok” yazıtındaki grafik sembolüyle aynıdır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo TikTok

Tremolo’nun müzikal etkisini iletmek için tasarımcılar birkaç rengi birleştirdi. Ana olan siyahtır (# 010101). Bir not tasvir etti. İsteğe bağlı — kırmızı (# EE1D52) ve turkuaz Light Aqua (# 69C9D0) mor tonu. Düzensiz bir şekilde üst üste istiflenirler, bu da desenin bir elektromanyetik alanın etkisi altında titrediği izlenimini verir.