Tommy Hilfiger Logo

Tommy Hilfiger Logo
Tommy Hilfiger Logosu PNG

Tommy Hilfiger, klasik Amerikan tarzına uyan tasarımcı kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar şirketidir. 1985’te çıktı, ilk koleksiyonunu sundu, ancak sadece halka açıldığında 1992’de ünlü oldu. 2010 yılında şirket Phillips-Van Heusen Corporation tarafından 3 milyar dolara satın alındı.

Anlam ve Tarihçe

Tommy Hilfiger Logo Tarih
Tommy Hilfiger Logosunun Hikayesi

Tommy Hilfiger logosu 1985’ten beri hiç değişmedi. Ve hepsi orijinal olarak markanın yüzü olduğu için: pazarlamanın başarısını belirleyen görsel kimlik logo üzerine inşa edildi. Tanınabilir marka, sanat yönetmeni ve tasarımcı George Lois tarafından geliştirildi. O zamandan beri, kırmızı-beyaz-mavi desen t-shirt, ceket ve pantolonun merkezi dekorasyonu haline geldi. Böylece, ana şeyin Tommy Hilfiger giyim değil, logosu olduğu yeni bir moda trendi ortaya çıktı.

Ancak böyle bir strateji bir başarısızlıktı. 1999’da yapımcı hisseleri neredeyse yarı yarıya azaldı, satışlar yavaşladı ve Beverly Hills ve Londra’daki amiral mağazalar kapandı. Marka sahibi, halkın maceraya hazır olmadığını ve artık ünlü logoyu görmek istemediğini düşünüyor. Onu azalttı ve hatta Prada veya Gucci gibi üç renkli dörtgenler yerine zarif bir şey kullanmayı düşünmeye başladı. Bununla birlikte, reformist fikir gerçekleştirilmemiştir.

Amblem

Tommy Hilfiger Amblem

İnanması zor, ancak “H” harfi logonun grafik kısmında şifrelenmiştir. Yatay olarak istiflenmiş beyaz ve kırmızı renklerde iki dikdörtgen ile sembolize edilir. Ayrıca bu iki dikdörtgen, Uluslararası İşaret Kodundan “Otel” olarak adlandırılan bayrakla çakışmaktadır. Denizciler bunu bir pilotun varlığını bildirmek istediklerinde kullanıyorlar. Tabii ki, Tommy Hilfiger rozetine böyle bir anlam koymadı. Sadece «H» ile olan ilişkisi nedeniyle seçti.

Ve amblem, Amerikan stiline yüzde yüz bağlılığa dayanan şirketin ana değerlerini aktarıyor. Bu nedenle, ilk ABD bayrağından «Serapis» adı altında alınmış iki koyu mavi şerit içerir. Tarihi mirası aktarırlar ve moda markasını anavatanının kültürel geçmişine bağlarlar.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Tommy Hilfiger

Marka adı, sans-serif büyük harfleriyle yapılan “Tommy Hilfiger” ifadesi ile tamamlanmaktadır. Yazıtın tasarımı için tasarımcılar Gill Sans yazı tipini kullandılar. Çoğu zaman, resim iki kelime arasındadır. Ancak bazen şirketin adı, mavinin yatay şeritlerinin içinde yer alır. Bu durumda, harf aralığı değişebilir.