Tork Logo

Tork Logo

Tork, daha önce Essity’ye ait bir İsveç markasıdır. 2017’den beri (işin bölünmesinden sonra) SCA şirketine geçti. Şu anda kağıt havlu, ev parfümeri (oda kokuları), sıvı sabun, peçete, temizlik malzemeleri, tuvalet kağıdı geliştirme ve üretimi yapmaktadır. Ana şirketin merkezi Sundsvall’da (İsveç) bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Tork Logo

Hijyen aksesuarları hattının kime atandığına bakılmaksızın, ayrı bir logosu vardır. Kişisel işaret, markanın ilk çıkışıyla birlikte ortaya çıktı ve o zamandan beri her tür üründe kullanıldı.

Logo, dalga benzeri iki unsurdan oluşur. Marka adı geniş mavi şerit üzerine yazılmıştır. Harfler, tam tersine, «O» haricinde, düz, katı ve köşelidir. En üstte mavi dalga şeklinde başka bir çizgi var — dar ve her iki taraftaki uçları sivri. Geniş bir şeridin dış hatlarını takip eder.

Logo yazı tipi ve renkleri

Tork Amblem

«Tork» yazılan yazı tipi düzgün. Tüm harfler büyük harflidir ve geometrik olarak doğru bir yapıya sahiptir. Kalınlaştırılmış çizgilerle klasik grotesk bir tarzda yürütülürler. Renk paleti beyaz (marka adı) ve koyu mavi (dalgalı öğeler) içerir.