Twitch Logo

Twitch Logo

Twitch, Justin.tv için ek bir platform olarak Haziran 2011’de başlatılan bir video yayın hizmetidir. Müzik, sanatsal ve yaratıcı yayınların yanı sıra video oyunları ve e-spor yarışmaları sürecini izlemenizi sağlar. Her şey gerçek zamanlı olarak, davetle sohbet şeklinde veya arama çubuğundaki istekle iletilebilir. Projenin kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear. Bugün Amazon’a aittir.

Anlam ve tarih

Twitch Logo Tarih

Hizmet, ilk olarak Justin.tv kanalı için bir platform olarak lanse edildi, bu yüzden yayına girdiğinde hemen “TwitchTV” yazısından oluşan bir amblemi vardı. Sonra durumu ve bununla birlikte çıkartmanın görünümü değişti. Toplamda, İnternet kaynağının var olduğu yıllar boyunca üç logosu olmuştur.

2011 — 2012

Twitch TV Logo 2011-2012

İlk versiyonda açık gri bir «Twitch» yazısı var. Karışık bir biçimdedir: karakterlerin çoğu büyük harf ve «i» küçük harftir. Kelimenin ilk harfinin uzun bir ayağı vardır, bu nedenle sınırın ötesine geçer ve diğerlerinden daha büyük görünür. «H» ye de benzer bir numara uygulanır, ancak bacağı «T» ninkinden biraz daha kısadır.

Yazıtın sağında «TV» simgesi var. TV ekranını temsil eden yuvarlak bir karenin içine yerleştirilmiştir. Ekran rengi koyu gridir.

2012 — 2019

Twitch Logo 2012-2019

2012 yılında servis, televizyonla ilgili kısmı kaldırarak adını değiştirdi. Artık sadece görüntüleme değil, aynı zamanda katılma yeteneği ile gerçek zamanlı olarak gerçekleştirilen işbirlikçi süreçlere tamamen odaklanmış bir kaynaktır. Güncellenen logo, NX World tarafından tasarlandı.

Amblem, şirketin adını metin ve grafik kombinasyonu şeklinde gösterir. Bunlar «seğirme» kelimesini oluşturan büyük geometrik sembollerdir. Mor gölgeli beyaz küçük harflerle yapılır. «T», «w» ve «c» nin sol alt kenarı eğimli, «h» ise sağ üst köşeye sahiptir. Olağandışı gölge benzeri kenarlar «aksaklık», «aksaklık» anlamına gelir, resmi ayırır ve bir tür 3D efekti oluşturur.

2019 — günümüz

Twitch Logo 2019-şimdi

Modern logo formatı bir öncekiyle aynıdır. Aradaki fark, açık mora renk değişiminde ve harflerin daralan boşluklarındadır. Güncellenen varyasyon 26 Eylül 2019’da tanıtıldı. Collins stüdyosu ve kendi web hizmeti tasarım departmanı tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir.

Logonun yaratıcıları, bireysel bir yazı tipi oluşturmayı hedeflediklerini vurguluyor. Ayrıca grafiklere duygular ekleyin ve stili daha dostça değiştirin, kullanıcıları yeni dünyaya katılmaya ve onun bir parçası olmaya davet edin.

Amblem

Twitch Amblem

Hizmetin marka adı her zaman «Twitch» adı üzerine inşa edilmiştir. Şirkete göre, simgeleri aslında bir arıza durumunu ifade eden «Glitch» kelimesiyle ilişkilendiriliyor. Bu nedenle, 2012’de, bir aksaklığı gösteren küçük bireysel simgeler ortaya çıktı. Bunlar, sağ köşesi kesilmiş, iki dikdörtgen «yuva» ve geniş bir gölgeye sahip karelerdir.

Yazı tipi ve renkler

Twitch Logo

İsim, Dimitri’yi anımsatan, karakteristik köşeleri ve üst bandın yarısı olmadan bir «t» harfiyle uygulanmıştır. Kurumsal palet mor (Hex: # 6441A4, PMS: 2665C), siyah ve beyazdan oluşur.