Under Armour Logo

Under Armour Logo
Under Armour Logosu PNG

Amerikalı Under Armour 1996 yılından bu yana spor giyim, ayakkabı ve ekipman üretmektedir. Üniversite futbol takımının 23 yaşındaki kaptanı Kevin Plank tarafından kuruldu. İlk başta nem emici üniformalar yarattı, ancak daha sonra çeşitliliği önemli ölçüde genişletti.

Anlam ve Tarihçe

Under Armour Logo Tarih
Under Armour Logosunun Hikayesi

Amblemde, “Zırh Altında” ifadesi aslen dövüldü. Tamamen kazayla ortaya çıktı. Kevin Plank, kardeşi Bill’e bildirdiği gibi markasını «Body Armor» olarak adlandırmak istedi. Fakat duyduklarını yanlış anladı ve Zırh Altında konuştuğumuzu düşündü. Her ikisi de bu sürümü sevdiler ve bırakmaya karar verdiler. Tek değişiklik heceliyordu: ikinci kelimede, kısaltılmış Amerikan son eki -veya İngilizlerle değiştirildi -bizim. Bu, seçilen ad için ücretsiz bir numaranın mevcut olmasından kaynaklanmaktadır.

Şirket başarısını parlak ve görünür bir logoya borçludur. 1996 yılında, Oakland Raiders ekibinin savunucusu Jeff George, USA Today’in ana sayfasında Under Armour logolu imza balıkçı yakalarında yer aldı. Hemen fark edildi, bundan sonra Kevin Plank aktif olarak futbol ekipmanı sipariş etmeye başladı. Tabii ki, estetik bileşen de önemlidir, ancak marka belirleyici bir tasarım özelliğidir.

1996 — 1997

Under Armour Logo 1996-1997

1996’da, çizgiler daha pürüzsüz ve logo üzerinde uzadı.

1997 — 1998

Under Armour Logo 1997-1998

1997’de, elips içine logo yerleştirildiği için çizgilerin uzunluğu azalmıştır.

1998 — 1999

Under Armour Logo 1998-1999

1998’de, yarım dairelerin merkezi kısımları daraldı ve kenarlar belirgin şekilde kalınlaştı.

1999 — 2005

Under Armour Logo 1999-2005

1999 yılında, marka sembolü daha önce onu çevreleyen sınırlar olmadan kaldı. Sembolün altında “Zırh ALTINDA” yazısının altında ve altında “Performans Giyim” yazısının altında

2005 — günümüz

Under Armour Logo 2005-şimdi

2005 yılında “Performance Apparel” yazısı kaldırıldı. Bu formda, ticari marka günümüze ulaşmıştır.

Amblem

Under Armour Amblem

Markanın grafik sembolü iki yarım daireden oluşur. Aynalı ve iki noktada kesişiyorlar. İlk rakam yukarı doğru yönlendirilir ve «U» harfini belirtir. İkincisi aşağı bakar ve «A» yı gösterir. Her iki öğe birlikte, tersine çevrilmiş bir Chanel logosunu anımsatan benzersiz bir monogram oluşturur.

Logonun tasarımı birkaç kez değişti.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Under Armour

1997’den beri şirket için özel olarak tasarlanmış bir yazı tipi. «Zırh Altında» yazı tipi bu yazı tipi ile yapılmıştır. Yazıt orijinal marka sembolünün altındadır. Kelimelerdeki tüm harfler büyük, katı, sans-seriftir. Tipografi hem keskin köşeleri hem de pürüzsüz kenarları birleştirir. Bu, giysilerin agresif görünebileceğine dair bir ipucudur, ancak yine de giymek rahattır. Yatay vuruşlar “D”, “E”, “R” ve “A” kısadır: sol tarafta dikey çizgilere ulaşmazlar.