URJC Logo

URJC Logo
URJC Logosu PNG

Kral Juan Carlos Üniversitesi, Madrid’in en genç üniversitesidir, ancak zaten sadece İspanya’da değil Avrupa’da da en saygın ve saygın eğitim kurumlarından biridir. Rusya, ABD, Singapur, Japonya ve hatta Avustralya da dahil olmak üzere 85 ülkeden 35 binden fazla öğrenci, dünya çapında saygınlık çalışmaları yapan 2.000 öğretmen ve bilim adamı.

Anlam ve Tarihçe

Universidad Rey Juan Carlos Logo
Universidad Rey Juan Carlos Logosunun Hikayesi

URJC tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Okul, sloganı olarak orijinal olan “Non nova, sed nove” ibaresini seçti. Zaten 15 yıl sonra, Kral Juan Carlos Üniversitesi uluslararası prestijli Uluslararası Mükemmellik Kampüsü “Energía Inteligencia” aldı.

URJC’de, tıp ve deneysel teknolojiler alanında çok ciddi bilimsel programlar da dahil olmak üzere, Bologna sisteminde 6’sı İngilizce olmak üzere 40’tan fazla uzmanlık öğrenebilirsiniz.

İlk logo 1996 yılında kuruldu ve beyaz zemin üzerine siyah büyük harflerle yapılan URJC’nin kısaltmasıydı. İlk harfin üstünde bir şerit ve üç nokta şeklinde stilize bir kraliyet kırmızı taç bulunur.

Amblem

URJC Amblem

Üniversite 20. yılını kutladığında 2016 yılında 1 yıl özel bir logo yapılması kararlaştırıldı. Eğitim kurumunun öğretmenleri ve öğrencileri arasında bir yarışma ilan edildi. Bu seçenek kazandı: soldaki siyah bir arka plan üzerinde üstte kırmızı bir taç bulunan beyaz bir U harfi var. Aşağıda 20 sayısı ve İspanyolcada «yıldönümü» anlamına gelen «aniversario» kelimesidir. Sağda iki satırda beyaz yazılı Univarsidad Rey Juan Carlos tam adı var. Bu ciddi logo yıl boyunca basılı ve çevrimiçi yayınlarda resmi bir işaret olarak kullanılmıştır.

2016 sonunda, logo tasarımını değiştirmeden bırakmaya, ancak renk düzenini kolaylaştırmaya ve yıldönümü temasını kaldırmaya karar verildi. Siyah önce gri ile değiştirildi, ancak kısa bir süre sonra kırmızı bir arka plan ve beyaz renkli harfler ve simgeler üzerine yerleşti. Kırmızı taç beyaz bir çerçeve içinde kırmızı halkalar şeklinde tasvir edilmeye başlandı. Üç seçeneğin hepsi eşdeğer kabul edilir ve şimdi eşit bir temelde kullanılmaktadır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo URJC

Gill Sans yazı tipi U harfini yazmak için kullanılır ve Helvetica adındaki kelimeler için kullanılır.

Stilize kısa bir amblem de geliştirilmiştir — beyaz bir plaka üzerinde siyah bir U harfi, üstünde iki kırmızı nokta ve üstte dik bir konumda bulunan ve geleceğe doğru hareketi simgeleyen kırmızı bir dikdörtgen.

Hem tam hem de kısaltılmış logo, kraliyet eğitim kurumunun yüksek standardını, modern bir eğitim sistemini ve gelişmiş bilimsel araştırmaları birleştiren üniversitenin değerleri ve politikaları ile tamamen tutarlıdır.