USPS Logo

United States Postal Service Logo

Dünya sıralamasında, bağımsız USPS ajansı teslimat sayısında ilk sırada yer alıyor, çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nin her sakininin hizmetlerine erişimi var. Hizmetin oluşturulmasının resmi tarihi 1 Temmuz 1971’dir, ancak bu, tarihindeki aşamalardan yalnızca biridir. Aslında, her şey çok daha erken başladı — 1775’te, politikacı Benjamin Franklin Amerika Birleşik Devletleri Postanesi’ni kurup icra başkanı olarak devraldığında. Şu anki genel müdür, Mayıs 2020’de göreve atanan Amerikalı bir işadamı olan Louis DeJoy’dur.

Anlam ve tarih

USPS Logo Tarih

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi’nin resmi bir sloganı yok, ancak birçoğu bunun tersine ikna oldu. Ancak bir maskotu var — Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal sembolü olarak tanınan kel bir kartal. Ayrıca modern USPS logosunda tasvir edilmiştir. Ancak bu kuş, hizmet pazarında her zaman posta operatörünü temsil etmedi. Ondan önce, hızlı teslimatla ilgili başka işaretler vardı.

1829 — 1837

United States Post Office Department Logo 1829-1837

Amerika Birleşik Devletleri Postane Departmanı 1792’de kuruldu. Antik Roma mitolojisinin karakteriyle temsil ediliyordu — Merkür ticaretinin koruyucu azizi, mesajların taşınmasından sorumluydu. Ebenezer Hazard, tanrıların habercisini ana sembol olarak kullanmayı önerdi. Bu, 1782’de USPOD’un henüz bulunmadığı, ancak yalnızca Birleşik Devletler Postanesi olduğu zaman oldu.

Tehlike, Merkür’ün posta merkezinde yer almasını sağladı. Hızlı tanrı kollarını yana doğru açarak topun üzerinden koştu. Onu karakteristik özellikleriyle tanımak mümkündü: kanatlı bir miğfer ve bir caduceus asası. Efsanevi karakter, «GEN POSTA DAİRESİ MÜHRÜSÜ» yazıtındaki yüzüğün içindeydi. Bu amblem 1837’ye kadar kullanıldı.

1837 — 1970

United States Post Office Department Logo 1837-1970

1837’de posta servisi, bir atlıyı tasvir eden yeni bir mühür kabul etti. Ve sadece bir sürücü değil, aynı zamanda bir postacı, çünkü eyerinde mektuplar ve «U.S. POSTA «. Bu görüntü tesadüfen ortaya çıkmadı: daha önceki kuryeler karadan paketler ve yazışmalar teslim etmek için atlara bindi.

Tasarımcılar logoyu dinamik hale getirdi çünkü USPOD yöneticisi Amos Kendall, logonun postacının sıkı çalışmasını ifade etmesini istedi. Siyah beyaz resim bir çemberin içindeydi ve iki yazıtlı bir halka ile çevriliydi: «POSTA OFİSİ DEPARTMANI» ve «AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ». Ülkenin adı sağdan ve soldan beş köşeli yıldızlarla ayrıldı.

1970 — 1993

United States Postal Service Logo 1970-1993

1970 yılının ortalarında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Birleşik Devletler Posta Hizmetinin kurulmasıyla ilgilenen Postayı Yeniden Düzenleme Yasasını imzaladı. Aynı zamanda amblem de değişti: Kel kartal ilk kez gündemdeydi. Kırmızı yatay çizginin üzerinde durdu, kanatlar açıldı. Altta siyah bir ‘ABD yazısı vardı. POSTA ”, başka bir kırmızı şeritle altı çizilmiştir. Kare bir çerçeve yerine, tam hizmet adı ve dokuz beş köşeli yıldız kullanıldı. Görüntü, Endüstriyel Tasarım Ustası Raymond Loewy.

1993 — günümüz

United States Postal Service Logo 1993-şimdi

Marvin Runyon genel müdür olduğunda logoyu güncellemeye karar verdi. Sonuç olarak, kartaldan sadece 90 derece bükülmüş kanca şeklinde gagası olan beyaz bir kafa kaldı. Tasarımcılar onu mavi bir dikdörtgenin içine yerleştirdiler ve sağ tarafa United States Postal Service adını yerleştirdiler. İlk iki kelime ince kırmızı çizginin üzerine yazılmıştır. Aşağıda, aynı alışılmadık italik sans serif yazı tipiyle yapılan yazıtın ikinci kısmı bulunmaktadır.

Amblem

United States Postal Service Amblem

Kel kartal, USPS’nin geleceğini ve modern çağın ruhunu simgeliyor. Amerika ve ABD ile ilişkili görkemli ve güçlü bir kuştur. Posta. Mevcut logoda çok kararlı görünüyor: Sanatçılar onu hızla uçarken tasvir ettiler.

Hidrodinamik fanatiği ve mühendislik profesörü Andrew Higgins, kartalın hızını belirlemeye yardımcı olacak bir değer bile hesapladı. Başın etrafındaki beyaz halenin bir şok dalgasını temsil ettiği gerçeğinden yola çıktı. Bilim adamı, birkaç formül kullanarak Mach sayısını hesapladı: 4.9. Bu, kuşun sesten daha hızlı hareket ettiği anlamına gelir. İki Twitter kullanıcısı daha takip etti. Mavideki kaymayı hesaba kattılar ve kartalın yaklaşık hızının yaklaşık 60 bin km / s olduğunu buldular.

Yazı tipi ve renkler

USPS Logo

İtalik Postmaster yazı tipi, logoya alışılmadık ve modern bir görünüm kazandırır. Üçgen «A» da dahil olmak üzere tüm harfler, tipograf Daniel Zadorozny tarafından tasarlandı. Ana renkler beyaz, kırmızı ve mavidir. Hex tablosuna göre, #FFFFFF, # DA291C ve # 004B87 gölgelerine karşılık gelirler.