Veet Logo

 

Veet Logo

Veet, Kanadalı bir kimyasal epilasyon ürünleri markasıdır. Hannibal İlaç tarafından 1919 yılında kurulmuştur. 1922’de, ilaç şirketi Home Products Corporation tarafından satın alındığı için Amerika Birleşik Devletleri’nde tescil edildi. Marka şu anda İngiliz-Hollandalı Reckitt Benckiser şirketine aittir.

Anlam ve tarih

Veet Logo

Ticari markanın kişisel sembolizmi, 1922’de kendisine gelen ismine dayanmaktadır. Başlangıçta şirket Neet olarak adlandırılıyordu, ancak daha sonra Fransız tarzında yeniden adlandırıldı çünkü «veet» «hızlı» anlamına geliyordu. Sonuç olarak, şirketin adı ile ürünlerin çalıştırılma şekli arasında doğrudan bir bağlantı vardı. Varlığı boyunca markanın dört logosu olmuştur.

Logonun modern versiyonu, orijinal yazılışında «Veet» kelimesini temsil eder. İki harf «e» ve «t», yatay olarak yerleştirilmiş ortak bir çizgiyle birbirine bağlanır ve büyük «V», büyük bir onay işareti şeklinde yapılır. İşaretlerin ortasında (yukarıda) üç gövdeden oluşan yeşil bir çimen vardır. Tüy dökücü maddenin formülasyonunun, sanki kökün altında «çimleri biçiyormuş gibi» nazik ve doğal bir şekilde hareket ettiğini söylüyor. Tüm öğeler küçük bir 3B daire içinde bulunur.

Logo yazı tipi ve renkleri

Veet Amblem

Marka adı, kendisi için özel olarak tasarlanmış ayrı bir yazı tipinde yapılmıştır. Yazıt, büyük ve küçük harflerin birleşimidir. Tüm burçlarda yuvarlama vardır ve iki «e» ve «t» ortak bir vuruşla birleştirilir. İmza paleti mavi, yeşil, beyaz ve ince pembe bir degradeden oluşur.