Venus Logo

Gillette Venus Logo

Venüs, Gillette’in bir dizi bayan traş makinesidir. Dünyanın birçok ülkesinde müşterilerin güvenini kazanmış güvenli tıraş aksesuarları sunuyor. Üreticilere göre markanın ürünleri vücuttaki fazla kılların yüzde 87’sini alıyor.

Anlam ve tarih

Venus Logo Tarih

Marka ve logosuyla birlikte kadınların bakımı için yaratıldı. Sade ve anlaşılır logo, adını tanrıça Venüs’ten alan hattın stilize edilmiş adını tasvir ediyor. Toplamda üç logo geliştirildi.

2010 — 2014

Gillette Venus Logo 2010-2014

İlk versiyonda, doğru «V» darbesi, bıçaklardaki nemli pedlerden köpük şeklinde yapılan benzersiz bir kıvrıma sahiptir. Rozetin sol tarafı, pürüzsüz tıraşlı bir yüzey sağlar. «E» harfinin alt kısmı kısaltılmıştır. «Venüs» kelimesinin üstünde, adı her zamanki katı üslupla yazılmış ana şirket Gillette var.

2014 — 2019

Gillette Venus Logo 2014-2019

Tasarımcılar kıvrımı çıkardılar ve uzun gözyaşı damlası şeklinde bir şerit çizdiler.

2019 — günümüz

Gillette Venus Logo 2019-Еџimdi

Logonun artık mavi bir rengi ve «V» harfinin sağ yarısının yerini alan küçük bir damla var. «Gillette» kelimesinin artık sağa doğru belirgin bir eğimi var.

Logo yazı tipi ve renkleri

Gillette Venus Amblem

Marka adı yumuşak vuruşlardan ve akıcı çizgilerden oluşur. «Venüs» kelimesi bu tarzda tasarlanmıştır. «V» nin sağ tarafı zamanla büyük bir kıvrılmadan minyatür bir bloğa dönüşmüştür.

Logo, büyük «V» harfini vurgulayan özel bir yazı tipi kullanır. Karakterlerin geri kalanı küçük harflidir. «N» ve «u» harfleri birbirine bağlı olmayan iki parçadan oluşur. «Gillette», Futura Ekstra Siyah İtalik’i anımsatan ince, italik yazı tipiyle yazılmıştır. Logonun renk şeması beyaz ve mavinin birleşiminden oluşur.