Vichy Logo

Vichy Logo

Vichy, L’Oréal markalarından biridir. Ürünleri aktif kozmetikler segmentine aittir ve Lucas kaynağından gelen termal suyu içerir. Ürün yelpazesi gençleştirme, güneşten koruma, cilt ve saç bakımı için birinci sınıf ürünler içerir.

Anlam ve tarih

Logo Vichy

Ticari marka logosunda gereksiz hiçbir şey yoktur. Beyaz bir arka plan üzerindeki minimalist siyah harfler, Vichy’nin saflık konseptine uyuyor. Aynı amaçla, tasarımcılar katı bir sans-serif yazı tipi seçtiler. Sadeliğine rağmen oldukça şık görünüyor: Kesik kenarlı uzun, düz çizgiler şekillerin uyumunu vurgular. Geliştiriciler, marka adının doğal güzellikle ilişkilendirilebilmesi için parlak ve standart olmayan unsurları kasıtlı olarak terk ettiler.

En üstteki satır «Vichy» kelimesini içerir. Büyük yazılı karakterlerle tasvir edilmiştir. Aşağıda, küçük büyük harflerle yazılmış «Laboratuvarlar» yazısı bulunmaktadır. Ancak bu kadar net bir kontrast bile amblemin görsel algısını engellemiyor.

Bu markanın «Vichy Laboratories» kelimesini içeren markaya ek olarak «V» harfi şeklinde bir amblemi bulunmaktadır. Her yöne damlayan ve sıçrayan bir su sıçramasına benziyor. Gerçek şu ki, şirket termal kaynaklardan sıvıya dayalı dermatolojik kozmetikler üretiyor. Böylece böyle bir grafik görüntü ortaya çıktı. Bu arada, logodaki «Vichy» kelimesi sadece ticari markayı değil, aynı zamanda özelliklerinde benzersiz olan Lucas jeotermal kaynağının bulunduğu komünün adını da belirtiyor. Maden suyu, üreticinin ana «gizli» bileşenidir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Vichy Amblem

Marka adı, minimalist bir sans serif yazı tipi olan sans serif ile yürütülmüştür. Harfler ince ve büyüktür. «C» harfinin uçlarında düz dikey kesikler vardır ve «V» Roma rakamı beşe benzer.

Klasik versiyonda metin siyah ve arka plan açık. Ancak başka versiyonlar da var: örneğin, siyah veya mavi zemin üzerine beyaz bir yazı. Ayrıca Vichy Laboratories gri olabilir. Su işareti genellikle gri veya mavidir.