Vine Logo

Vine Logo

Vine, 6-7 saniyeden uzun olmayan kısa döngülü videoları paylaşmak için tasarlanmış bir Amerikan sosyal ağıdır. Önceden, onun yardımıyla bazı internet platformlarında klipler yayınlamak ve tematik videolar ile tanışmak mümkündü. Aslında, Instagram ve Pheed’e doğrudan bir rakipti. Ortaya çıkma zamanı 2012 yazıdır. Aynı yılın sonbaharında, hizmet başka bir sosyal ağ olan Twitter tarafından satın alındı. Üç ay sonra, yeni sahip video barındırma biçimini değiştirmeye karar verdi, bu nedenle bu sitenin son sürümü 2013 kışında gerçekleşti.

Anlam ve tarih

Vine Logo Tarih

Vine’ın kurucuları Dom Hofmann, Colin Kroll ve Rus Yusupov’dur. Haziran ayında bir web servisi başlattılar. Ekim ayında, kendisi için 30 milyon dolar ödeyen Twitter’a geçti ve daha sonra Intermedia Labs’a dönüştü. Orijinal adı altında hizmet, ücretsiz bir iOS uygulaması olmak için Ocak 2013’te yeniden başlatıldı. Aynı yılın Haziran ayında Android ve Windows Phone için bir sürüm çıktı. İki ay içinde, yardımcı program video paylaşım endüstrisinde en popüler hale geldi. Mayıs ayında, video içeriğini izleme hizmeti ile genişletildi.

2017’de sosyal ağ Twitter, programının yeniden başlatıldığını duyurdu. Kullanıcıların video indirmesine ve izlemesine izin verildi, ancak yenilerini yüklemesine izin verilmedi. Ayrıca, önceden yayınlanan videoyu herkesin alabileceğini duyurdu. Bunun nedeni, ana şirketin sorunları ve ziyaretçilerin diğer kaynaklara çıkışıdır. Sonuç olarak, 2017 yılında, Vine Camera olarak adlandırılan basitleştirilmiş bir sürüm ortaya çıktı. Hizmetin gelişimindeki her önemli aşamaya, logonun yeniden tasarımı eşlik etti. İki tane vardı.

2013 — 2017

Vine Logo 2013-2017

Eski çalışan Bobby McKenna’nın da vurguladığı gibi, logo aceleyle oluşturuldu. Uygulamayı başlatma kararı ani oldu, bu nedenle tasarımcılar adından başlayarak logoyu ilişkilendirdi. «Başlangıç ​​ve bitiş» süreci onları bir gün aldı. Logonun üzerinde, ilk harfi kıvrık asma şeklinde çalınan «Vine» kelimesi vardır. Bağlantılı yazıt elle yapıldı, ancak eğik olarak değil düzdü. Tüm harfler, tek vuruşla yapılmış gibi bağlanır. «V» nin sağ üst kısmında yumuşak bir şekilde «i» ye dönüşen bir döngü var.

2017 — günümüz

Vine Camera Logo 2017-şimdi

2017’de program askıya alındı ​​ve programın kendisi yeni bir biçimde yeniden başlatıldı. Doğal olarak, bunun yeniden tasarlanması gerekiyordu. Sahipler olağan uygulama arayüzünü terk ettiler, ancak logonun görünümünü etkileyen işlevselliğini azalttılar. Orijinal yazımdaki büyük «V» harfi bir önceki işaretten kalmıştır. Arka planı nane renginde bir çemberdir. Yeniden adlandırılan hizmetin tam adı aşağıdadır — «Vine Camera». Tüm öğeler siyah ekstrüde bir dikdörtgenin içinde bulunur.

Logo yazı tipi ve renkleri

Logonun her iki versiyonunda da ortak özellikler var. Özellikle, küçük harf düz karakterlerle yazılmış el yazısı harfler, nane ve beyazın kombinasyonu ve iyi tanınan «V», üstte kıvrımlı. Simgeyi yaratma acelesine rağmen, kıvrık bir asma şeklinde oynayan adla iyi bir şekilde yankılanıyor.

Dahası, amblemin evrimi basitten karmaşığa doğru ilerledi: daha önce bir unsurdan oluşuyorsa, şimdi dörtten oluşuyor. Ve kendi sırrı var. Gerçek şu ki, logoyu ters çevirirseniz, kıvrımda belirgin bir «6» sayısını ayırt edebilirsiniz. Videolar başlangıçta bu kadar çok saniye için tasarlandığından, hizmet için büyük önem taşıyor.

Amblem, iki farklı yazı tipi tarafından yürütülen bir cümle içerir. «Vine» kelimesi, Verse Sans’a benzer bir tarzda özel bir yazı tipinde yazılmıştır, ancak üstte eğri bir bölüme sahip «V» imzası vardır. «Kamera» için Kris Sowersby tarafından geliştirilen Sans Serif grubundan neo-grotesk, geometrik Kalibre kullandım. Logonun renkleri sabittir ve beyaz, siyah ve nane yeşili # 00bf8f içerir.