Wella Logo

Wella Logo

Wella, saç ve saç derisi bakım ürünlerinde uzmanlaşmış tanınmış bir Alman kozmetik markasıdır. Girişimci Franz Ströher tarafından 1880 yılında kuruldu. 2003 yılında ticari marka, 2015 yılına kadar sahip olduğu Procter & Gamble Corporation tarafından satın alındı ​​ve ardından Coty, Inc.’e geçti. Şimdi merkez ofisi Darmstadt (Almanya) ‘dadır.

Anlam ve tarih

Wella Logo Tarih

Şirket, ilk yıllarda nefes alabilen peruklar için ağ üretimi ile uğraştı ve ardından saç kıvırma aksesuarları için yeniden eğitildi. O zaman Almancadan «kalıcı dalga için cihaz» olarak çevrilen «Dauer wella pparat» ifadesinden türetilen mevcut adını aldı. Savaş sonrası yıllarda, kuaför salonları için balsamlar, saç kremleri ve şampuanlar menzilde ortaya çıktı. Her aşamaya bir logo tasarımı eşlik etti. Modern versiyonda üç tane var.

1971 — 1991

Wella Logo 1971-1991

Amblem, rüzgarda dalgalanan dalgalı saçlı bir kadının kafasının profil resmine sahiptir. Marka adı aşağıdadır.

1991 — 2009

Wella Logo 1991-2009

Tasarımcılar dalgaları daha kıvrımlı hale getirdi, yüze çift gölge ekledi ve logoyu kırmızıya boyadı.

2009 — günümüz

Wella Logo 2009-Еџimdi

Şimdi tüm vuruşlar eskisinden çok daha ince. «İki yüz» efekti ortadan kalktı. «Wella» kelimesinin yazım stili değiştirildi.

Logo yazı tipi ve renkleri

Wella Amblem

Logo her zaman önce kalıcı kıvrılmaya, ardından saç bakım ürünlerine atıfta bulunan «dalga» anlamında oynamıştır. Profilde uzun saçlı bir kadın başını göstermektedir. Marka adı aşağıdadır.

İlk iki amblem, Sans Serif kategorisinden koyu harflerle eğik bir yazı tipi kullandı. Mevcut sürümde semboller ince ve dikeydir. Ana palet, beyaz ve kırmızının birleşiminden oluşur.