WhatsApp Logo

WhatsApp Logo
WhatsApp Logosu PNG

WhatsApp, sıfırdan iki meraklı tarafından oluşturulan popüler bir elçidir. Ve 2020’nin başında, bu uygun iletişim platformunun kullanıcı sayısı 2 milyar kişiye ulaştı. Basit ve aynı zamanda geniş içerik WhatsApp logosu tüm dünyada tanınabilir ve modern insanlar tarafından kullanılan gadget’ların% 90’ında mevcuttur.

Anlam ve Tarihçe

WhatsApp Logo Tarih
WhatsApp Logosunun Hikayesi

Haberci 2009’da kuruldu. Kurucuları Yahoo’da çalışan iki arkadaş, Brian Acton ve Ian Kum’dur, ancak daha küresel sorunlarla uğraşmak istediler. Facebook’ta iş başvurusunda bulundular, ancak reddedildiler. Daha sonra gençler mobil cihazlar için SMS göndererek değil canlı sohbet şeklinde iletişim kurmalarına izin verecek bir platform uygulaması oluşturmayı düşündüler. Bu yüzden çevrimiçi sohbet etmenizi sağlayan kullanışlı bir haberci vardı. Adı, formatta selamlamak için kullanılan İngilizce Ne Oldu ifadesine dayanılarak icat edildi. Ya da yeni olan ne?

İlk uygulama iPhone için oluşturuldu, ancak ilk başta çok sayıda çökme nedeniyle işler sıkı geçti. Ian Kum, yavrularında hayal kırıklığına uğramıştı ve bu «umutsuz» davadan çıkmaya karar verdi, ancak Brian Acton onu çalışmaya devam etmeye ikna etti.

2013 yılında şirkette 50 çalışan çalışmış ve kullanıcı sayısı 2 milyonu aşmış, daha sonra Facebook markanın haklarını satın almayı teklif etmiş, bugüne kadarki en büyük işlem tutarı olan 19 milyar dolara satılmıştır. Bugün Vatsap çevrimiçi sohbet olarak çalışıyor, sesli ve görüntülü görüşme alışverişi yapmak ve bulut depolama alanında bilgi depolamak mümkündür.

Amblem

WhatsApp Amblem

Tanınabilir bir yeşil ve beyaz simge belirdiğinden, kesin bir bilgi yoktur. Muhtemelen uygulama üzerinde çalışma sürecinde Acton ve Kum tarafından icat edildi. Basit ama anlamlı bir tasarım, cep telefonu kullanıcı arayüzünün bir parçası olarak yüksek verimlilik göstermiştir.

Ticari markanın tam logosu, sağında bulunan WhatsApp simgesini ve adını içerir.

Büyük bir simge basit bir simgeye gömülüdür: arka planın yeşil rengi, WhatsApp hatlarının her zaman iletişim kurmakta özgür olduğunu ve yükseltilen ahize, iletişim özgürlüğünü ve dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir zamanda arama yeteneğini sembolize eder. Bütün bunlar, mesajları belirtmek için kullanılan beyaz bir bulut (altta kuyruklu bir metin balonu) içine yerleştirilir.

Eski kablolu telefondan ahize tesadüfen seçilmedi — açıkça birçok fonksiyona sahip modern akıllı telefonların aksine arama yapma yeteneğini gösterir.

10 yıldır logonun görsel görüntüsü değişmedi. 2020 için, her birinin amaçlı bir amacı olan 8 patentli simge vardır: Android, Iphone, Web vb. İçin Bazıları zaten eski ve kullanılmamıştır. Hepsi telif hakkı ile korunmaktadır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo WhatsApp

Simgenin ana renkleri, resimleri aktarmak için kullanılan arka plan yeşil ve beyazdır. Seçeneklerden birinde (Windows aygıtları için simge) ek bir seçenek olarak, siyah arka plan olarak kullanılır.

Tam logo iki resmi renk seçeneğine sahiptir:

1.Beyaz yatay plaka üzerinde Helvetica Neue yazı tipinde gri-yeşil tonda yapılmış yeşil bir simge ve WhatsApp adı var.

2.Gri-mavi plaka standart bir simgeye sahiptir ve adı beyazdır.

İkonik WhatsApp simgesi, basit görsel araçlar kullanarak bir ürünü diğerlerinden açıkça ayırt edebileceğiniz ve çok sayıda kullanıcıyı nasıl çekebileceğinize dair canlı bir örnektir.