Wonder Woman Logo

Wonder Woman Logo

Wonder Woman, Amerikan dergisi DC Comics’te yer alan kurgusal bir karakter ve Justice League’in kurucularından biridir. Tam adı Themyscira Prensesi Diana’dır, çünkü efsaneye göre, harika kadın aynı adı taşıyan ada halkının bir temsilcisidir. İlk olarak 1941’de All Star Comics # 8’de göründü ve süper kahraman çıkışını Ocak 1942’de Sensation Comics # 1’de yaptı. 1986’daki kısa bir ara dışında, maceraları düzenli olarak yayınlandı.

Anlam ve tarih

Wonder Woman Logo Tarih

Wonder Woman, Amerikalı psikolog William Moulton Marston (takma adı Charles Moulton) ve sanatçı Harry G. Peter tarafından yaratıldı. Sanatsal görüntünün prototipleri, nesir yazarı Elizabeth Holloway Marston’un eşi ve arkadaşları feminist Mary Olive Byrne’dir. Karakterin çiziminin doğası da amblem gibi sürekli değişiyordu.

1941 — 1982

Wonder Woman Logo 1941-1982

En başından beri, çizgi roman kahramanı altın kartal şeklinde bireysel bir işaret aldı. Kırmızı bir korsaj üzerine yerleştirilmiş ve kanatları genişçe açılmış bir kuşa benziyordu. Düzgün eğriler ve eğimli çizgiler ona kadınlık kazandırdı.

1982 — günümüz

Wonder Woman Logo 1982-şimdi

40 yıl sonra, sanatçı George Perez logoyu yeniden tasarladı. İlk iki harfli kısaltma olan “WW” yi kullanarak ona kesin bir geometrik şekil verdi. Ancak tasarımcı, klasik kadınsı monogram yapmayı reddetti. Birkaç renk varyasyonunda iç içe geçmiş işaretlerden kanatlı bir sembol yarattı. Açık amblemlerin koyu bölme çizgileri vardır, koyu olanların tersi de geçerlidir. Bu logo hala alakalı kabul edilmektedir. Sonsuz Kriz 2005-2006 döneminde, kadın kahraman da benzer şekilde parlayan bir kuşağa sahipti.

2006 — günümüz

Wonder Woman Logo 2006-şimdi

Bir sonraki seçenek, «WW» ile kartal taslağının bir kombinasyonudur. Sola dönük karakteristik bir başı ve kıvrımlı bir ucu olan belirli bir gagası vardır. Renk gibi katı formlar da korunur.

2011 — 2016

Wonder Woman Logo 2011-2016

Önceki versiyonlara ek olarak, bir tane daha var — sinema için. Kuşun kanatları daha geniş ve daha dardır. Metalik renklerle hafif bir parıltıları var.

2016 — günümüz

Wonder Woman Logo 2016-şimdi

Batman v Superman: Adaletin Şafağı ve Adalet Ligi filmlerinde bir logo daha ortaya çıktı. Çok katı görünür ve çift «W» şeklinde hizalanmış geniş çizgiler ve dikdörtgenlerden oluşur.

Amblem

Wonder Woman Amblem

Wonder Woman için amblemi yaratan sanatçının tasarladığı gibi, kısaltmanın özgün bir birleşimidir. Bu tekniğin yaratıcı olduğu ortaya çıktı ve yıllarca kök saldı: sonraki tüm logolar «W» ve kartal etrafında oluşturuldu.

Yazı tipi ve renkler

Wonder Woman Logo

Kelimeler iki seviyede düzenlenmiş ve katı geometrik yazı tipiyle büyük harfle yazılmıştır. Harfler benzersiz bir tarzda oynanır. Geniş, geniş serifler ve 3 boyutlu efekt için kırmızı gölgeler. Çapraz çubuklar «A» ve «E» minyatür üçgenlere benziyor.

Logo paleti her zaman parlak sarı içermiştir. Aynı zamanda birkaç ton beyaz, siyah ve altın içerir.