Xiaomi Logo

Xiaomi Logo
Xiaomi Logosu PNG

Xiaomi, Pekin (Çin) merkezli bir elektronik teknik ticari markadır. Şirket, Nisan 2010’dan bu yana Lei Jun ve Lin Bin liderliğindeki bir grup girişimci tarafından yaratıldı. Akıllı telefonlar, yönlendiriciler, kulaklıklar, dizüstü bilgisayarlar, modemler, yönlendiriciler ve benzeri: yüksek teknoloji ürünü dijital cihazların üretiminde uzmanlaşmıştır. Logosuna yansıyan yenilik ilkelerine bağlı kalır.

Anlam ve Tarihçe

Xiaomi Logo Tarih
Xiaomi Logosunun Hikayesi

Markanın küresel kariyeri iç pazarda geniş bir popülerlikle başladı. O zaman yönetim müşterilerin erişimini artırmaya karar verdi. Her şeyden önce, sadece Asyalılar “Xiaomi” kelimesini kolayca telaffuz edebildikleri için adı ve markayı revize etti, ancak diğer ülkelerin sakinleri için sorunlu. Sonuç olarak, yönetim MI’nın kısaltılmış bir versiyonu lehine bir seçim yaptı. Ambleme giren oydu.

2010 — 2014

Xiaomi Logo 2010-2014

Grafik işaretine ek olarak, çıkış logosu Çince adı ve web sitesinin e-posta adresini içerir. Beyaz harfler «MI» stilize edilir ve turuncu bir kareye yerleştirilir. Dışa doğru hiyerogliflere benziyorlar. Orta çizgi “M”, bir kapı şeklinde gösterilen diğerlerinden ayrılır. «Ben» in bir noktası eksik.

2014 — günümüz

Xiaomi Logo 2014-şimdi

Uluslararası pazara erişim ile şirket, kurumsal kimliğin görselleştirilmesini geliştirmek için küçük bir yeniden tasarım üstlendi. Bunu yapmak için, geliştiriciler kareyi grafik işaretler ve yuvarlatılmış köşelerle genişletti. Diğer tüm unsurları çıkardılar.

2019 — günümüz

Xiaomi Logo 2019-şimdi

2014 yılında kabul edilen amblem, kullanıcılar tarafından her zaman Xiaomi markasıyla ilgili bir işaret olarak algılanmadı. Birçok gadget kullanıcısı için farklı bir marka gibiydi. Bu nedenle, 2019 yılında şirket, logonun görsel tanımlamasına Xiaomi kelimesini eklemeye karar verdi.

Amblem

Xiaomi Amblem

Ticari marka sahiplerinin resmi açıklamasına göre “MI”, “Mobil İnternet” ifadesinin kısaltmasıdır. Aynı zamanda, şirketin yönetimi bunun aynı zamanda “İmkansız Görev” in komik bir versiyonu olduğunu belirtti, çünkü ülkeyi terk ettikten sonra ilk yıllarında birçok sorunla karşılaştılar. Bunlardan biri, ticari markasını meşrulaştırmak için aynı ada sahip bir sitenin zorunlu olarak satın alınmasıdır.

Yazı Tipi ve Renkler

Logo Xiaomi

Logo, turuncu ve beyazın yaşamı onaylayan bir kombinasyonunu kullanıyor. Aynı kombinasyon kurumsal renk paletinde de bulunur.