Yeezy Logo

Yeezy Logo

Yeezy, Atlanta, Georgia (ABD) ‘den müzisyen, rapçi, besteci, yapımcı, işadamı ve moda tasarımcısı Kanye Omari West’in kişisel markasıdır. 1977’de Chicago’da doğdu ve şu anda çeşitli faaliyetlerle uğraşıyor. Kanye endüstriyel, synth-pop, indian rock, elektro, soul, hip-hop, gospel ve barok türlerinde performans sergiliyor. Bugün dünyanın en çok satan oyuncusu. Moda endüstrisinde de bir isim yaptı ve bir dizi ünlü moda eviyle bir işbirliği yarattı.

Anlam ve tarih

Bu marka ilk olarak 2009’da ortaya çıktı: spor ayakkabılarla süslenmiş adı olan bir etiket. Bugüne kadar, sanatçı-tasarımcı Adidas, Nike, APC, Louis Vuitton ile birlikte piyasaya sürülen kişisel bir kıyafet, aksesuar ve çeşitli ayakkabı serisine sahip. Ve hepsinde Yeezy logosu var.

Logo yalnızca bir kelime içerir — her bir markanın adı. Grafik bölümü eksik olmasına rağmen, orijinal olarak oynatılan «Z» harfiyle değiştirilir. Latince ve Lehçe yazımlarında olduğu gibi yatay bir vuruşla tamamlanır. Dahası, ölçek açısından, bu işaret her zamanki «Z» ile aynı değildir: «dz» anlamına gelir ve bu aynı zamanda ticari markanın önemli bir özelliğidir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Yeezy Amblem

Logo, yaratıcısının işbirliği yaptığı tanınmış markaları uyumlu bir şekilde tamamlıyor. Adidas, Nike ve diğer moda evlerinin etiketleri üstte ve «Yeezy» kelimesi altta.

Amblem, marka sahibinin katı karakterini, amacını ve kararlılığını ifade eder. Bu, düz köşeler, kesin çizgiler ve net kenarlarla kanıtlanır. Geometrik şekil, ortak şirketlerin logolarıyla uyumludur.

Marka adı, şık bir büyük harfle yazılmıştır. Orta kısımdaki «Z» harfin sınırlarını aşmayan enine bir çapraz çubuğa sahiptir. Semboller uzun, basit, sans serif. Logonun paleti değişkendir ve ayakkabıların veya giysilerin rengine bağlıdır, ancak standart formda siyah ve beyazdır.