Yves Rocher Logo

Yves Rocher Logo

Yves Rocher, 1959’da La Gasilla’da ortaya çıkan büyük bir kozmetik markasıdır. Kurucusu, şirketi kendi adıyla arayan Yves Rocher’dır. Şu anda şirket, yüz ve vücut bakımı için çok çeşitli çevre dostu ürünler üretmektedir. Şu anda, genel merkezi Rennes (Fransa) şehrinde bulunmaktadır.

Anlam ve tarih

Logo Yves Rocher

Markanın ana odağı cilde zarar vermeyen ürünler olduğundan sadece çevreye duyarlı hammaddelerden üretilmektedir. Bunu yapmak için, herkese ücretsiz erişimi olan kendi botanik bahçesine sahip. Markanın birkaç logosu vardı, ancak temaları asla değişmedi.

Şirketin kişisel logosu, onun doğaya yakınlığını ve doğal içerikler lehine seçimini yansıtıyor. Logo, yeşil bir arka plan üzerinde beyaz çizgilerle açıkça tahmin edilen stilize bir filizi tasvir ediyor. Amblemin ince bir gövdesi üzerinde minyatür bir yaprak vardır. Kırılmaz bir vuruşla gerçekleştirilir. Bu durumda çizgilerin başı ve sonu bitkiyi çevreleyen beyaz bir halkaya geçer. Tüm elemanlar bir daire şeklinde düzenlenmiştir.

Logo yazı tipi ve renkleri

Yves Rocher Amblem

Logo, katı bir klasik sans-serif yazı tipiyle yazılmış ticari markanın adını içerir. Tüm harfler büyük. Renk şeması beyaz ve zeytini içerir.