Zillow Logo

Zillow Logo

Zillow (veya Zillow Group, Inc.) bir Amerikan emlak şirketidir. Daha önce Microsoft’un yönetim ekibinin bir parçası olan Rich Barton ve Lloyd Frink liderliğindeki bir grup iş adamı tarafından Şubat 2006’da kuruldu. Merkezi Seattle, Washington’da bulunmaktadır. Ayrıca, konut ve konut dışı stokların satılan, takas edilen, kiralanan binalarına ilişkin verilerle aynı adlı bir internet sitesine sahiptir. Firma ayrıca tüm eyaletlerden çevrimiçi ev veritabanları sunmaktadır.

Anlam ve tarih

Zillow Logo Tarih

Bu hizmet Amerikalılar için çok önemlidir, çünkü hizmetlerini ülkenin herhangi bir şehrinde hızlı bir şekilde uygun konut bulmak için kullanabilirler. Yüz milyondan fazla ev hakkında faydalı bilgiler içerir. Ve orijinal amblem, şirketin var olduğu uzun yıllar boyunca üç kez değişen bir tanıma ekler. Temel olarak, bunlar aynı markanın dört çeşididir.

2004 — 2006

Zillow Logo 2004-2006

İlk önce lansman öncesi bir logo vardı. Yalnızca kuruluşun adını içerir. «Zillow» kelimesi uzun bir şekle sahip ince siyah çizgilerle işlenmiştir. Harflerin düzeni, en uygun karakterler arası mesafe ile ücretsizdir. Beyaz zemin üzerine siyah, metni iyi okunabilir hale getirir. Sağda, virgülle ayrılmış, şirket adının ikinci kısmı — «LLC» var. Yasal durumunu belirtir ve gri karakterlerle kısaltılmış biçimde (kısaltma) yazılmıştır.

2006 — 2008

Zillow Logo 2006-2008

İlk yıllarda, hem web kaynağı hem de logo test edildi, bu nedenle bunlar test edildi. Bu durum, sağ üst köşede bulunan «Beta» işareti ile gösterilir. Logonun ana alanı, bir etki alanı adresi olan «Zillow.com» olan hizmetin adına ayrılmıştır. Önünde bir grafik ikonu var. Yukarı bakan geniş, üç renkli bir ok şeklindedir. Ayrıca şekil, aralarında beyaz «Z» harfinin açıkça görülebildiği düzensiz geometrik öğelerden oluşmaktadır. En altta, şirketin sloganı çok küçük harflerle yazılmıştır: «Emlakta Avantajınız».

2008 — 2019

Zillow Logo 2008-2019

Bir sonraki varyant neredeyse tam olarak selefini tekrarlıyor. Aradaki fark, tüm bileşenlerin artan boyutunda ve «.com» İnternet alan adının olmamasında yatmaktadır. Tasarımcılar, bunun bir beta sürümü olduğu göstergesini de kaldırdılar.

2019 — günümüz

Zillow Logo 2019-Еџimdi

Modern logo, ortada bir «Z» ile okun rengini, yazı tipini ve kompozisyonunu değiştirdi. Harf, grafiği tıpkı «Zorro» karakteri gibi geçiyor. Dahası, geliştiriciler simgeyi sitenin temasına daha fazla bağlamak için geniş oku bir eve dönüştürdüler ve alttaki yazı kaldırıldı.

Logo yazı tipi ve renkleri

Zillow Amblem

Zillow’un logosu, şirket ve web sitesi ile birlikte gelişti. Her yeniden tasarımdan sonra, özünü değiştirmeyen, ancak odağını daha da vurgulayan yeni özellikler aldı. Bu nedenle, amblemin basitin sadeliğe dönüşümünün canlı bir göstergesi olduğu ortaya çıktı. İlk yıllarda, markalaşma minimalistti, ancak daha sonra ayrıntılarla büyümüştü, ancak sonunda her şeyi gereksiz yere bıraktı. Sonuç olarak, yukarı doğru bakan bir ok veya bir ev şeklindeki isim ve grafik öğesi kaldı.

Yazı tipi farklı olsa da, tüm amblemler aynı yazı tipi ailesi olan Sans Serif’in bir varyasyonunu kullanır. Grotesk harfler uyumlu görünüyor çünkü geniş sans serif harfleri sabit görünüyor. Daha önce, palet iki renkten oluşuyordu — pastel mavi (# 5477bb) ve yeşil (# 87bc43). Şimdi sadece parlak mavi içeriyor.